Prečo autoblokáda Úradu vlády SR 11.9.2013? Pokyny pre účastníkov

Autor: Peter Dráb | 10.9.2013 o 12:37 | (upravené 10.9.2013 o 15:19) Karma článku: 16,84 | Prečítané:  4388x

4. septembra 2013 Vláda SR na svojom rokovaní rozhodla, že celú stratovú časť SPP, ktorá predáva plyn domácnostiam, odkúpi od žralokov z EPH (=J&T, Kellner, Křetínský) a presunie ju na daňových poplatníkov (doteraz sa strata delila medzi štát[51%] a EPH [49%]). Straty z predaja plynu v segmente domácností dosiahli len v roku 2012 viac ako 76 mil. EUR a v roku 2013 budú vo výške cca 100mil. EUR. Vzhľadom na dlhodobý kontrakt s Gazpromom (do 31.12.2028) by celkové straty mohli dosiahnuť až 1,5 mld. EUR! Ako protihodnotu však štát dostane len plyn v hodnote 150mil. a zostávajúci majetok podniku v hodnote 60mil. V rokoch 2014 až 2028 tak táto transakcia zaťaží štátny rozpočet sumou 1,29mld EUR! Toto je to obrovské víťazstvo finančných skupín a jasný odkaz Vlády SR občanom: Vláda SR neháji vaše záujmy ale záujmy finančných skupín...

Cieľom autblokády Úradu vlády SR je dôrazným spôsobom oznámiť Vláde SR občiansky nesúhlas s horeuvedenou transakciou (tzn. vlastníckou reorganizáciou SPP, a.s. v zmysle uznesenia Vlády SR č. 524/2013) a vyzvať Vládu SR a Ministerstvo hospodárstva SR, aby okamžite zastavili akékoľvek právne kroky smerujúce k uzavretiu tejto transakcie.

Prečo protest formou autoblokády:

a) autoblokáda bude mať charakter dopravnej zápchy a keďže nejde o klasické protestné zhromaždenia, nie je nutné ho nikde ohlasovať ani čakať na povolenie;
b) je organizačne nenáročná, tzn. stačí prísť autom;
c) je mimoriadne účinná - už aj 100 áut dokáže výrazne spomaliť premávku prípadne zablokovať vytipovanú lokalitu;
d) polícia nemôže použiť štandardné prostriedky na rozháňanie a pacifikáciu protestujúcich;
e) blokáda bude pokojná a kultivovaná, nebudeme predsa do seba strkať autami ;-)

POKYNY pre účastníkov:
Vzhľadom na to, že premávka na Námestí slobody (tzn. pred Úradom vlády SR) je obojsmerná, blokáda musí prebiehať v oboch smeroch:
Modrý okruh má dĺžku cca 1700m a bude blokovať jazdný pruh v smere od Štefanovičovej resp. Žilinskej. Počet áut potrebných na vytvorenie dopravnej zápchy v tomto úseku je cca 100. Kritckým je zaústenie Banskobystrickej ulice do Staromestskej a tiež križovatka Suché mýto, ktoré majú veľmi malú dopravnú priepustnosť tzn. na ich upchatie bude stačiť aj malý počet aút (cca 100 aút x 6m/auto = 600m kolóna). Kolóna sa bude teda tiahnuť od Banskobystrickej až k Úradu vlády SR/Štefanovičovej ulici.
Oranžový okruh má dĺžku cca 900m a bude blokovať jazdný pruh v smere od Nám. 1. mája. Vzhľadom na jeho krátku dĺžku bude postačovať cca 50 áut na jeho upchatie.

Na facebook stránke protestu (kliknite TU), prosím, zaznačte, po ktorom okruhu chcete jazdiť, aby sa oba okruhy naplnili v potrebnom množstve (tzn. modrý 100 áut a oranžový 50 áut). Okruhy sa jazdia v smere vyznačenom šípkou.

Mapku s okruhmi kliknutím zväčšíte.

mapa.png

Rokovanie Vlády začína o 10.00, ZAČIATOK protestu je však už o 9.15 (bude treba začať skôr, keďže zápcha nevznikne hneď).
Na palubnú dosku (nie na čelné/zadné sklo, za to je pokuta) prípadne na zadný nárazník si, prosím, nalepte A4 s textom "Stop tunelovaniu SPP." Prípadne iné heslá, ktorými chcete vyjadriť svoj protest. Neblikajte, za to je pokuta. Ak niekto bude chciet, môže začať opravovať koleso. Koleso opravujte pri krajnici, na sebe reflexná vesta, výstražný trojuholník vo vzdialenosti aspoň 20m od auta.
Nezabudnite, že v aute musíte mať aj lekárničku v súlade s aktuálnou vyhláškou. Autá staršie ako 4 roky, skontrolujte si planosť STK a emisnej kontroly. Zákonná poistka je, predpokladám, samozrejmosť.

Aktuálne info z priebehu protestu, prípadne ad hoc pokyny pre účastníkov, nájdete na stránke udalosti príp. aj na stránke: www.facebook.com/stoptunelovaniuspp

Na všetkých odvážnych občanov sa už vopred teším!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Viacerí politici už odvolili, Slováci si vyberajú poslancov

Sledujte s nami naživo priebeh a výsledky parlamentných volieb 2020.

Od pliagy po parazitov. Takto vyzerá storočie nenávisti

Dnešné útoky voči Rómom recyklujú stále rovnaké predsudky a ponižovanie.


Už ste čítali?