Odkaz pre Vila: Róbert Fico sa musí vrátiť do Modrého z neba

Autor: Peter Dráb | 8.4.2013 o 21:05 | (upravené 9.4.2013 o 17:35) Karma článku: 17,81 | Prečítané:  21812x

Pozdravujem Ťa Vilo, píšem, lebo pán premiér 900.000 divákom Tvojej relácie počas rozhovoru s ťažko chorou Janou sľúbil (chtiac-nechtiac teda aj mne), že by sa chcel venovať “systémovejším rozhodnutiam,” aby bolo možné pomôcť nielen Jane, ale aj iným občanom, ktorí majú podobný osud ako ona.

 

Fico.jpg

Dozri, prosím Ťa, na neho a zavolaj ho opäť k sebe do relácie. Tak o dva-tri mesiace, nech Tebe a nám všetkým povie, či a aké systémovejšie rozhodnutia za tú dobu urobil. Mne totiž stále nie je jasné, čo mal pod tými "systémovejšími rozhodnutiami" na mysli.  Musím sa priznať, že doteraz som si naivne myslel, že máme parlamentnú demokraciu, že najvyšším orgánom v tejto krajine je parlament, ktorý prijíma zákony a že systémové rozhodnutia môže vláda robiť len na základe zákona, v rozsahu a spôsobom akým to ustanoví zákon. Lenže, ako vraví pán premiér, on ani jeho poslanci, žiaľbohu, nenesie vinu za zákony a už tobôž nie za zákony, ktoré ubížili Jane... vlastne, chvalabohu, že žiaľbohu, inak by mal na Janinej zlej situácii podiel viny aj on.

...a to si nechcem pripustiť, pretože človeku, ktorý bojuje o holý život so zákernou chorobou, sám sa stará o dve nezaopatrené deti a dostáva invalidný dôchodok €150, by pán premiér predsa do tváre neklamal. To by bolo veľmi, veľmi, zbabelé...

Už teraz sa teším na Tvoju a vlastne už aj našu reláciu a aj na pána premiéra.

Tvoj

Peter

(ak by si mal čas a priestor, a náhodou sa stretnete, tu je odkaz aj pre pána Fica):

PS: Pán premiér, ako občan krajiny, v ktorej ste Vy predsedom vlády, by som Vám rád pripomenul, že za zákony a ich kvalitu zodpovedáte Vy. Na to sme si Vás tu zvolili, už druhýkrát, bohužiaľ.

Článok 87, ods. 1 Ústavy SR:

"Návrh zákona môžu podať výbory Národnej rady Slovenskej republiky, poslanci a vláda Slovenskej republiky."

PPS: Mimochodom, pán premiér, vedeli ste, že 156.000 (slovom stopäťdesiatšesťtisíc) dôchodcov na Slovensku žije z dôchodku, ktorý je nižší ako 195 eur, čo je pod hranicou životného minima? Ja veru nie, nemal som čas to zisťovať, chystal som sa na tú našu olympiádu...

 

_____________________

1 http://www.pluska.sk/spravy/ekonomika/dochodky-pojdu-hore-kto-kolko-ziska.html

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Električky pre desaťtisíce ľudí blokuje Kočnerov kontakt

Podnikateľ Božek bráni prístupu k elektrickej stanici pre trať do Karlovej Vsi.


Už ste čítali?